Dobrobazar 2013

Předání šeků - 4. 8.

Uskutečnění dobrobazaru            Fotografie zde

Milí příznivci Dobrobazaru,

s velkou radostí konstatujeme, že 8. Dobrobazar Čestlice, který se letos uskutečnil 16. června v obvyklém čase, tedy mezi 9.30 a 15.30, se vydařil! Díky štědrosti vás všech jsme vybrali rekordních 89,566 KčDĚKUJEME! Čekalo na Vás opět všechno, na co už jste si na Dobrobazaru zvykli – stany plné bazarového zboží včetně velice oblíbené rostlinné sekce, občerstvení s klobásou, pivem, nealko a domácími koláčky našich dobrovolnic, rozšířený dětský koutek ve farním sadu, živá hudba. Produkci zahájili dopoledne, jako už obvykle, skvělí Sax & Rhythm, ve 13.30 nastoupil Láďa Heryán, na závěr vystoupila od 14.15 kapela Flendr.

Neminula nás ani aukce, letos v novém čase (11:00), a zopakovali jsme si také loňskou výstavu fotografií dokumentujících práci Cesty domů. Fotografie byly doplněny zkrácenými texty z knihy M. Špinkové Malé dobré zprávy. I letos byla výstava instalována v zajímavém prostoru garáže.  V garáži také byla k dispozici návštěvní kniha, a jak jsme doufali, objevily se v ní pro nás velmi cenné zápisy.

Nakonec ještě pár slov k letošním příjemcům výtěžku Dobrobazaru. I letos podpořímeCestu domů, která zajišťuje domácí péči pro terminálně nemocné na území hl. m. Prahy, a dále pak Nadační fond dětské onkologie Krtek, který rovněž poskytuje domácí péči terminálně nemocným, a to při Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno.

Máme velkou radost z toho, že podle počtu prodaných vstupenek (děti do 10 let zdarma) vidíme, že návštěvníků letos znovu přibylo, a to navzdory tomu, že neprovádíme žádnou intenzivní informační kampaň. Znamená to tedy, že povědomí o Dobrobazaru šíříte Vy všichni, což je skvělé, protože ústní podání je koneckonců nejlepší reklama. Také jsme zaznamenali větší počet dobrovolníků, kteří přišli pomáhat Dobrobazar chystat a potom zase likvidovat. Měli jsme díky tomu prostor zboží lépe roztřídit a rozdělit dojednotlivých sekcí, což se nám už vloni velice osvědčilo (máme sekce: zahradnictví, knihkupectví, butik, hračkárna, zboží pro miminka, sport a v hlavním altánu pak všechno ostatní).

Těší nás také pozitivní ohlasy na dětský koutek, který jsme vloni přesunuli do farního sadu, kde není takový mumraj a kde je spousta místa, takže děti, malé i velké, tam najdou spoustu zajímavých her a soutěží.
Živo bylo celý den také v dobrobazarovém hostinci, díky příznivému počasí se vytočilo prakticky všechno pivo, všechna limonáda, zmrzliny nezbyly, ale vlastně nezbylo celkem ani nic ostatní.

Ještě jednou chci Vám všem, kteří jste Dobrobazar podpořili ať už jakoukoli formou, za celý organizační výbor poděkovat a znovu se budeme těšit příští rok třetí červnovou neděli, tedy 15.6.2014.

Kateřina Pisková

PDF icon Dobrobazar 2013 pozvanka.pdf448.9 KB