Jste zde

10. farní pěší pouť

 Již po desáté byla farností Čestlice pořádána pěší pouť. Tentokrát byla cílem farnost Kryry (nedaleko Loun). Zápis zde

 

 Program a cesta:

 Středa 7. 5. 2014: Oficiální zahájení farní pouti proběhne již ve středu 7.5. od 18.00 v kostele sv.Prokopa v Čestlicích Mší sv. Během poutě se budeme modlit za průběh církevních restitucí, aby nevzbuzovaly nedobré nálady ve společnosti (vybráno jako hlavní úmysl poutě). Po Mši sv. je možnost společné modlitby breviáře a přespání v půdní vestavbě na faře. 

 Čtvrtek 8. 5. 2014Ve čtvrtek 8.5. (státní svátek) pojedeme do Berouna vlakem z Hlavního nádraží v Praze (odjezd v 8:50), vlak přijíždí do Berouna v 9:40. Pak nás čeká pěší trasa přes Nižbor (kde patrně zastavíme na oběd) do farnosti Zbečno - celkem asi 25km. Nocleh je zajištěn.

 (možné zkrátit vlakem Nižbor - Zbečno), mapa http://www.mapy.cz/s/9BB6

 Pátek 9. 5. 2014V pátek 9.5. bychom putovali ze Zbečna do farnosti Rakovník (celkem asi 28 km). Zůčastníme se Mše sv. v kostele sv. Bartoloměje v Rakovníku v 17:30 hod. Nocleh je zajištěn v ubytovně TJ (naproti nádraží Rakovník).

 Sobota 10. 5. 2014V sobotu již nás čeká etapa z Rakovníka přes Senomaty, Petrohrad do Kryr, kde nás budou očekávat. Celkem asi 30 km. 

 Neděle 11. 5. 2014: Lze dorazit i na nedělní Mši do Kryr v 10.00 na závěr pouti 11.5.2014.

 

 

 Na noclehy bude nutný spacák s karimatkou. Jinak výbava dle uvážení. Je možno se samozřejmě přidat na vybranou etapu, jít s námi jen malý nebo větší kus cesty, nebo se připojit pouze duchovně, během putování se budeme modlit breviář (denní modlitbu církve), růženec, rozjímat...

 Informace o farnosti Kryry: rkfkryry.webnode.cz

 Více informací o pouti na tel: 737 741 789 (Dagmar Šubrtová)

                                        602 760 190 (Luděk Knorr)

 

 

PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon Pozvánka - pouť 2014.doc31.5 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer