Jste zde

Svatoprokopská pouť 29. 6. 2014

 

Svatoprokopská pouť podruhé!

 

Což takhle začít prázdniny pořádnou poutí? Ta svatoprokopská v Čestlicích se koná opět jako  loni poslední červnovou neděli, tedy 29. června od 9.00 do 16.00 hod.

A co všechno nás na letošní pouti čeká?

 

Pouťový program:

§ V 9.00 hod. začne v kostele slavnostní mše ke sv. Prokopovi společná pro obce Čestlice a Průhonice. Pro velký úspěch se v 10.15 hod. opět koná komentovaná prohlídka kostela, tentokrát s trochu jiným zaměřením…

§ Od 9.00 hod. jsou také nejmenším dětem k dispozici houpačky, kolotoč a nově miniřetízák, na ty větší čeká staročeská střelnice z roku 1920 s pohyblivými figurkami. Pouťové atrakce jsou obcí zajištěny formou pronájmu, proto je jejich provoz pro návštěvníky pouti opět po celý den zcela ZDARMA!!!

§ V 11.00 hod. začíná na farní zahradě vystoupení dětského folklorního souboru Vonička, který působí při čestlické ZŠ a chce nám udělat radost tím, co umí.

§ Ve 13.00 hod. nás v provedení kočovného divadla Rózy Blechové čekají kramářské písněAnežka Bémová a spol. – na podiu na farní zahradě vyslechnete několik zaručeně mravoučných písní ze života pro chlapce a dívky.

§ Ve 14.00 hod. proběhne vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší pouťový eurokoláček!   

§ V 15.00 hod. se opět usaďte před podiem na farní zahradě – shlédnete zde kočovné představeníO zakleté Apoleně – hru se zpěvy, loutkami a živým harmonikářem pro celou rodinu, tragikomický příběh o lásce, strašlivém mordu, prokletí a vysvobození.

§ možná přijde i žonglér, který vás pobaví žonglérskými výstupy v průběhu celého dne a v jehož žonglérském koutku si vyzkoušíte vlastní žonglovací vlohy! 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer