Farní masopust 2014 + Fotogalerie

Farní masopust 2014 na téma literární postavy byl zahájen po 19. hodině náhlým vstupem Sherlocka Holmese a jeho přítele Doktora Watsona.

Sherlock rozdělil účastníky do dvou skupin. Každé uskupení se domluvilo na společném názvu a při představování jednotlivých masek byly přidělovány první body.

Za tým  " Česká klasika " bojovaly tyto postavy:

2 tety Kateřiny ze Saturnina, Polednice /K.J.Erben/, Aramis v českém překladu /Dumas/, 2 anonymní hrdinové románů 21.století, pomocný učitel V. Foustka /Cimrman/.

Tým " Prasátko a Sloniska" byl zastoupen:

Prasátko z farmy zvířat /Orwell/, teta Kateřina /Jirotka/, soudce /jakýkoliv román ze soudního prostředí/, malá Princezna ze zlatou hvězdou, Viola /Shakespeare/, 3 anonymní hrdinové románů 21.století, Huckleberry Finn /M.Twain/, Alenka v říši divů.

V 1. kole soutěžního programu se měly za úkol jednotlivé postavy představit. Největší potlesk vyvolal výstup tety Kateřiny z týmu Prasátka a sloniska.

2. kolo byla tradiční vědomostní soutež na odpovědi ABC. Otázky se samozřejmě týkaly literatury.

Ve 3. kole dostaly oba týmy za úkol v daném časovém limitu napsat povídku, kde všechna slova začínají na písmeno " P" a každá smysluplná věta byla odměněna bodem pro danou skupinu.

Poslední soutěžní kolo probíhalo opět pod časovým limitem, kdy každá skupina měla sepisovat co nejvíce literátů, jejichž příjmení začíná vždy daným písmenem. Body byly přidělovány pouze za autora, který se nevyskytoval v seznamu druhého týmu.

Překvapivě veselé soutěžení celkově skončilo vyrovnaně. Nakonec každý hlasoval o nejlepší masku celého masopustu.

Pořadí masek:

1. místo: Teta Kateřina

2. místo: Sherlock Holmes

3. místo: Prasátko, Alenka, Huckleberry Finn

Zakončení proběhlo přesně o půlnoci odebráním sklenek, společnou modlitbou a vstupem do postní doby.

3 tety Kateřiny

Masopust 2014