Ve středu mše sv. a přednáška o sv. Ludmile

Ve středu 25. 2. 2015 bude mše sv. od 18:00 hod. v kostele sv. Prokopa. Před mší sv. bude možnost společné modlitby růžence od 17:30 hod.

Po mši sv. bude následovat přednáškový program na faře (Minulá přednáška měla velký ohlas, nyní se navíc pokusíme lépe zajistit promítací techniku):

Milí přátelé,

dovolujeme si vás pozvat dne 25.2.2015 na přednášku historika Mgr. Libora Gottfrieda, z cyklu o dějinách křesťanství v Čechách a na Moravě. Centrem našeho zájmu bude tentokrát sv. Ludmila, období přípravy vlády sv. Václava.

Těšíme se na společnou procházku naší historií s vámi, pohledem našeho erudovaného historika.

Přednáška se koná v prostorách fary, vedle kostela sv. Prokopa od 18.45, po mši sv.

Sv.Ludmila, výřez z Votivního obrazu Jana Očka z Vlašimi

Vzhledem k tomu, že pan Gottfried k nám váží delší cestu, domluvili jsme se, že bychom umístili krabičku na dobrovolné vstupné.