Mše sv. ve středu a pozvánka k povídání o kontinuitě vývoje kněžských oděvů 21. 1. 2015

Ve středu 21. 1. 2015 bude mše sv. od 18:00 hod. v kostele sv. Prokopa. Před mší sv. bude možnost společné modlitby růžence od 17:30 hod.

Vážení a milí přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na lednové povídaní o kontinuitě vývoje kněžských ornátů, s ukázkou práce uměleckého restaurování těchto kněžských oděvů. S hlavním vstupem se nám představí paní KAROLÍNA PIRKLOVÁ, program moderuje naše závodnice na veteránské sajdkáře, paní Libuška Šulcová.

Setkání se uskuteční ve středu, dne 21.1.2015, ve farním sále při kostele sv.Prokopa v Čestlicích, po mši sv., v 18:45. Na setkání zveme naše duchovní představitele: patera Mirka MALÉHO a patera Josefa HURTA

Program:

1. Přivítaní účastníků s úvodním slovem p. faráře

2. K.PIRKLOVÁ - Knězské ornáty a jejich restaurování

3. Malé občerstvení (z vlastnich zásob) a diskuse k programu

4. Duchovní povzbuzení z díla Anselma GRÜNA - Obrazy proměnění - Jákob (čte p. L.Šulcová)

5. Závěrečni modlitbička k Panně Marii

Těšíme se na společné povídaní o životě kolem nás, s jeho neopakovatelnými, ale vždy k radosti a tvůrčímu přistupu se nabízejícími možnostmi.